Мої чорничні Карпати. Похід Новими стежками Старих Горган.

014.2Запрошуємо всіх у дивовижний світ Українських Карпат. Ми пройдемо самими дикими і таємничими стежками одного з наймальовничіших районів Карпат — Горган. Нас чекатимуть великі смереки й карпатські кедри, водоспади та бистрі ріки, вершині й полонини, запаморочливі краєвиди і багато багато смачної чорниці, що зветься в цих краях мелодійним словом «афени».

«Карпати — дивний, заповіданий, зачаровнаний світ під небесним куполом. У говорі потоків, у зітханні смерек, у нутрах криниць і шовках полонинних, у дзвіночках отар і шептанні ватри живе голос волі й радості. Під сивими драницями гражд, під шатрами вівчарських станів, під зелено-мідними банями каплиць захована правда старовіку.» Мирослав Дочинець.

056День Перший, 23/08

З Івано-Франківска під’їжджаємо до до села Мислівка. По дорозі йдемо до місця, яке назвається правичський кордон. Продовжуючи рух вздовж річки Правич виходимо на перевал між Хребтом Аршиця та горою Яйко Ілемське.  На підйомі на перевал нас супроводжуватимуть кущі солодкої малина та здоровенної чорниці. Якщо пощастить – то будуть ще й гриби;-)

chernika-2День Другий, 24/08

Сьогодні ми піднімемось на дуже цікаві горганські вершини – Яйко, Яйко Ілемське і гору Молода. Побачимо каміння горган, що має зелений колір, через зелені мхи, що його вкривають. З вершин відкривається чудовий краєвид на всі Горгани — Сивулю, Попаддю, Грофу. З гори  Молода, що має висоту 1775 м. ми почнемо спуск до однойменної річки. Дорогою знову пірнаємо у зарослі смачнющіх афенів – карпатських чорниць.

День Третій. 25/08085 Pohody s Kolesnikom_Marmarosy

Продовжуємо рух Транскарпатською Магістраллю (гірський маршрут майже через усі Карпати). Піднімаємося на перевал між горою Кінь (бо схожа на голову коня) та Грофа. На перевалі стоїть одна з хатинок, яку відновили для себе туристи. Ця хатинка має невелику піч, дві кімнати, обладнане джерело поруч. Тепер тут зупиняються туристи і влітку і взимку. Але наш шлях йде далі стежиною, прорубаною в альпійській сосні через  гори Грофа і Паренка. Заночуємо на мальовничому перевалі між горою Паренка і мала Попаддя.

033День Четвертий. 26/08

Сьогодні піднімемось на одну з найкрасивіших гір українських Горган – вершину Попаддя. З неї відкривається неймовірний краєвид. Спускаємось через гору Студинець до річки Петрос. Траверсуючою стежкою, вздовж якої ростуть справжні карпатські кедри, і звісно ж афени, виходимо на плато Сивуля — це мальовнича полонина, де дуже приємно ночувати. Тут розбиваємо табір.

011 Pohody s Kolesnikom_MarmarosyДень П’ятий. 27/08

Хто бажає, сьогодні може зустріти схід сонця на горі Сивуля (1818 м). Для цього ми станемо ще до світанку і піднімемось на вершину. Незабутні враження – рожеве небо над Карпатами.  Спустившись з вершини і поснідавши, ми вирушаємо в останній перехід нашого маршруту. Через урочище Пекло і полонину Боярин спускаємося до села Бистриця. По дорозі побачимо водоспад. З села автобус везе нас до Франківска, де ми традиційно відвідаємо найкращу ресторацію Прикапаття – «Десятка».

Похід середнього рівня складності, переходи 15-17 км на день.

050

ПОХІДНИЙ ПОБУТ ТА РОЗПОРЯДОК

 • ночівлі у наметах по 2-3-4 особи, приготування їжі на вогнищі черговими, купання, умивання – в джерелах;
 • кожен несе наплічник вагою 10-15 кг., суспільне спорядження та їжа розподіляється між всіма учасниками;
 • харчування у поході просте, похідне, три рази на день – вранці та ввечері на вогнищі, вдень – перекус без розведення вогню;
 • у поході має місце взаємодопомога, — йдемо разом, чекаємо тих, хто відстає; розбиваючи табір допомагаємо один одному встановлювати намети, допомагаємо черговим готувати їжу;
 • місця та варіанти ночівок вказані орієнтовно, остаточно вибираються інструктором в день стоянки;
 • інструктор може вносити зміни у маршрут, виходячи із конкретної ситуації та обставин;
 • слухатись інструктора у поході обов’язково;
 • розпивання алкогольних напоїв у поході заборонено;
 • прокат наметів й кухонного спорядження входить у вартість туру. Якщо у вас нема спальника, рюкзака, килимка – ми підкажемо, де можна взяти у прокат або купити;
 • приймаючи участь у поході ви погоджуєтесь із викладеними правилами та описом маршруту;

Вартість походу: 2600 грн. (при реєстрації у березні – 1800 грн., у квітні – 2000 грн., у травні – 2200 грн., у  червні — 2400 грн; )

DSC_0383Вартість включає:

 • - харчування на маршруті (сніданки, обіди, вечері);
 • - прокат групового спорядження (намети, котли, пальники, газ);
 • - трансфер Івано-Франківськ — Мислівка;
 • -  трансфер Бистриця – Івано-Франківськ;
 • - послуги досвідченого інструктора, КМС по гірському туризму;
 • - організація, логістика, розробка маршруту, он-лайн консультації до і після походу;
 • - групова аптечка;

Вартість не включає:

 • - з.д. квитки (квитки на потяг бере організатор похода у груповій касі за 45 діб, зазвичай плацкарт);
 • - ресторації в Івано-Франківську.

ЗНИЖКА 10% надається учасникам, які залишили на нашій сторінці  Походи з Колесником  відгук про свою останню мандрівку з нами  (якщо ви вже лишали відгук на нашій сторінці – то відгук про останню подорож можна залишити у коментарі до свого попереднього відгуку). Ми завжди підкажемо, як це зробити!;)

Щоб зареєструватись у похід необхідно: 
— написати нам — великая синя кнопка «Написати повідомлення» на головній сторінці «Походы с Колесником»  або на titikakadream@gmail.com;
— внести передплату за похід 800 грн. (перевод на карту ПриватБанку) –  сумма не вертається, але може бути перенесена на інший похід.

***

028 Pohody s Kolesnikom_MarmarosyФото із попередніх походів Карпатами:

Ожиново-грибний похід, Горгани, серпень 2018

Підкорення Попадді, серпень 2017

Боржава-Синевір, червень 2017

Мармароси 2016

Свидовецький Хребет 2015

***

Полезное о снаряжении:

Походный список вещей для девочек    Походный список  вещей для мальчиков

Как выбрать обувь для похода   Как выбрать  термобелье    Как выбрать термоноски

Как выбрать палатку    Как выбрать спальник    Как выбрать треккинговые палки

Как выбрать рюкзак для похода      Где купить снаряжение


1 отзыв

 1. Отзыв от людмила:

  чудово якщо надається можливість побачити своіми очима чудеса світу! а тим паче, пройти своіми ногами по дивовижним тропам й вдихати найчистіше повітря! Звичайно, треба собі подарувати час поєднання з природою!

Добавить отзыв

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.